• SURİYELİ MUHACİRLER VE MÜLTECİ POLİTİKALARI

      Göçlerin sık ve çok olduğu coğrafya bazen çok esnek olur, yeni gelene kucak açar onun iyi taraflarını alır kendine mal eder, yeni gelenlerin yanlışlarını da düzeltme yoluna gider. Bu hal oturmuş topluluklar için mümkündür. Gelen göçmen sayısı...

DUYURULAR

MUHAMMED MURSİ AÇIKLAMASI

mursi omer kucukaga

Medeniyet Vakfı Başkanı Ömer Küçükağa, uzun süredir işkence ve tecrit altında tutulan ve mahkeme salonunda şehadete yürüyen Muhammed Mursi hakkında bir açıklama gerçekleştirdi. Yaıplan video açıklamasında Hocamız, şunları ifade etti:

“Bugün yaşadığımız çağın en büyük firavunlarından birisi olan Sisi tarafından Muhammed Mursi’nin şehid edildiği haberini aldık. Allah şehadetini kabul buyursun. Yaşadığımız yüzyıl bizim açımızdan çok şehidler verdiğimiz bir yüzyıl oldu. Aynı Mısır’da 1949’da Hasan el Benna’nın şehadetini, 1966’da Seyyid Kutub’un şehadetini hatırladık. Sonra sadece bir kitap yazdı diye İskilipli Atıf Hoca’nın idam edilişini, tekerlekli sandalyedeki Şeyh Ahmed Yasin’in füze ile vuruluşunu ve benzerlerini hatırladık. Allah hepsinin şehadetini makbul buyursun.

Şehidler Allah’ın açıkça bildirdiği üzere ölü değiller. Şöyle buyruluyor: “Sakın Allah yolunda öldürülenlere ölü demeyiniz. Onlar Rableri katında diridirler, rızıklandırılırlar.”  (Al-i İmran, 169) Kim bilir ne büyük bir rızıktır bu. Ben eminim ki yaklaşık yedi aylık hücre hapsinde Mursi bu rızıkların bir kısmını dünya gözüyle gördü.


Değerli kardeşim, zalimler İslam öncülerini şehid ettikleri zaman davanın biteceğini sanıyorlar. Oysa asla bitmeyeceğiz, asla tükenmeyeceğiz. Toprağa düşen her şehid bir tohum gibi yeni Mursi’ler verecek. Nitekim Benna’nın veya Seyyid Kutub’un şehid olduğu dönemlere göre bugün yeryüzünde şehadet mektebi daha canlı daha dinamik ve daha güçlüdür. Allah’ın kelimesi yücelsin diye çalışmaktadırlar. Çünkü göl kısmen maya tutmuştur.

Ben bu vesileyle bütün gönüldaşlarımıza bir çağrı yapmak istiyorum. Muhammed Mursi’nin şehadeti dolayısıyla gerek İstanbul’da gerek Anadolu’nun çeşitli yerlerinde şehadet ile ilgili yapılan tüm etkinliklere tabela farkı gözetmeksizin mutlaka katılın. Mursi’ye sahip çıkanlarla destekleşin, yardımlaşın, dayanışma gösterin ve Mursi’nin benzerlerinin dünyadaki örneklerine sahip çıkın. Batının bu vahiy dışı zulüm düzenine karşı mücadele veren her kim olursa ona destek olun, dayanışma gösterin, dua edin. Küçük tartışmaları bırakarak mutlak surette bu şehadet mektebini ananlarla beraber olun diyorum.

Allah’ın rahmeti, bereketi hepinizin üzerine olsun.”

medeniyet akademi 2019 2020 1

tefsir dersleri

medeniyet bulten logo

Yazanlarımız