ÇOCUKLAR VE GENÇLERİN EĞİTİMİ

cocuklar ve genclerin egitimi

Dünyada en zor görev, peygamberlerin sorumluluğudur. Çünkü görevleri insan yetiştirmektir. Her Müslüman da bir eğitimcidir.

İslâm eğitimi, insanı bir bütünlük içerisinde eğitmeyi, iyi insan ve iyi Müslüman yetiştirmeyi hedef alır.

Devamını oku...

BOŞANMANIN SEBEPLERİ VE ÇÖZÜM YOLLARI-2

bosanmanin sebepleri 2

BOŞANMANIN ÇÖZÜM YOLLARI

Bir zamanlar Afrika’da kayıp bir şehri aramakta olan arkeologlar, yanlarındaki eşya ve yükleri, yerlilerin yardımı ile taşıyarak uzun bir yolculuğa çıkmışlar. Kafile, bu zor yolculukta balta girmemiş ormanların içinde ilerleyerek; nehirleri, çağlayanları geçmiş, günlerce yola devam etmiş.

Devamını oku...

AİLENİN ÖNEMİ

ailenin onemi

Bitkisiyle, hayvanıyla yeryüzünde her varlığı dişi ve erkek olarak yaratan Rabbimiz1, varlıkların en değerlisi olan insanı da kadın ve erkek olarak yaratmıştır. İnsanı erkek ve dişi eşler olarak dünya hayatına yollamıştır.2 Birbirlerine karşı kuvvetli bir sevgi ve merhamet lütfetmiştir.

Devamını oku...

AİLEDE SÜKÛNET, MEVEDDET VE MERHAMET

ailede skunet

Medeniyet Vakfı’nın 2019 senesini “Aile Yılı” ilan etmesinden dolayı bu kararı alan vakıf yetkilisi değerleri hocalarımıza teşekkür ederek yazıma başlamak istiyorum. Bu vesile ile aileye dair birçok hususu araştırmamıza, geliştirmemize, bilgiye ve bilince dönüştürmemize vesile olmuştur.

Devamını oku...

EVLENME ŞUURU

evlenme suuru 2
Gençliği bozmak, İslami ahlaktan uzaklaştırmak ve yozlaştırmak için çabalayan İslam düşmanlarının en önemli hedefi, evlilik müessesesini ortadan kaldırmak, aile kurumunu yıkmak ve böylece harama batmış bozguncu bir toplum meydana getirmektir. Bunu bir yere kadar başarmış durumdadırlar maalesef.

Devamını oku...

BOŞANMANIN SEBEPLERİ VE ÇÖZÜM YOLLARI-1

bosanmanin sebepleri

Son yıllarda önemini saymakla bitiremeyeceğimiz aile kurumun maalesef çok yönlü sistematik saldırılara maruz kalmakta, modernist batı yaşam tarzı empoze edilmek suretiyle aile çökertilmekte ve bunun sonucunda boşanmalar gerçekleşmektedir.

Devamını oku...

ÇOCUK GELİŞİMİNDE MÜSLÜMAN AİLE MODELİ

cocuk gelişiminde musluman aile

Modern(!) zamanlardayız. İnatla vahye ve ilâhî değerlere sırt çeviren modern zamanlar. Seküler ve laik değerlerin(!) fütursuzca körpecik dimağlara empoze edildiği, ahlâk ve insanlıktan uzak, çıkarcı, egoist ve postmodern zalimler üreten bir çağda yaşıyoruz.

Devamını oku...